Dhe parajsa jep lumturi.

.

. Prmbledhje e pasur me poezi shqip pr gjyshrit nga autor shqiptar dhe t huaj.

Msohet se ngjarja ka ndodhur n Malishev, ku i riu i ka dhunuar familjaret, pasi nuk i dhan para.

Monedha ALL.

Autori Argita Nerpjetri Lloji Ese argumentuese Tema Perrallat pasqyre e jetes sone. Lrini syt t shklqejn nga gzimi. Shpirti im shkoi ne amshim domethene gjyshja ime.

Si n&235; &231;do shkrim, faza e hartimit &235;sht&235; &231;el&235;si p&235;r t&235; shkruar nj&235; ese t&235; suksesshme p&235;rshkruese.

Hyrja. . .

Shkruar nga SOT. .

N kt postim do t shfaqim disa ese per mesuesen dhe ese per 7 Marsin.

t&235; shkruajm&235;,t&235; lexojm&235;,t&235;.

Meqense qllimi i eses sht t prshkruaj nj imazh mendor t nj subjekti specifik, ai ndihmon pr t br nj list t t gjitha gjrave q shoqroheni me temn tuaj. .

Eric, Kelso, Donna, Jackie, Fez, Hyde, I wish I had you guys as friends. P&235;r shembull, nj&235; ese p&235;r nj&235; gjyshe p&235;r nx&235;n&235;s t&235; shkoll&235;s s&235; mesme mund t&235; jet&235; Un&235; kam nj&235; gjyshe, Clara.

Autori Argita Nerpjetri &183; Lloji Ese argumentuese &183; Tema Perrallat pasqyre e jetes sone.
temat Th&235;nie p&235;r babain, Th&235;nie p&235;r familjen, Th&235;nie p&235;r femijet, Th&235;nie p&235;r gjyshen, Th&235;nie p&235;r gjysh&235;rit, Th&235;nie p&235;r gjyshin, Th&235;nie p&235;r nipat, Th&235;nie p&235;r prind&235;rit.
.

.

.

Do t doja t ndaj ndjenjat dhe dashurin time pr gjyshen time sot. . Rap Itful&39;s insight N syt e gjyshes - shkruar nga Ariona Shehu -Kaanik.

May 18, 2023 Tronditse I riu dhunon nnn dhe gjyshen e tij, nuk do ta besoni arsyen absurde. Autori fioralba bardhoshi. Un&235; linda,u rrita dhe ndoshta do t&235; vdes n&235; atdheun tim. Eric, Kelso, Donna, Jackie, Fez, Hyde, I wish I had you guys as friends. .

.

Lloji Pershkrim Tema Me mesove te hidhja hapat e pare,kur ti mezi hiqje zvarre tuat. Ofrohet nocioni i nj teme pr pesvargsh.

May 3, 2019 Ese Pr Msuesen - Ese pr 7 Marsin.

.

Ese per pavaresine e Kosoves 1.

& ; ; ; .

Pr shembull, nse subjekti juaj sht ferma ku vizituat gjyshrit tuaj si fmij, do t listonit t gjitha gjrat q shoqroheni me at vend.